پارتیشن

نقاشی کردن پارتیشن و دیوارها با رنگی قوی مثل قرمز، شاید خیلی جالب توجه باشد اما امکانات استفاده از رنگ قرمز را به عنوان یک عنصر طبیعی برای برجستگیهای تیز با نقاط تک رنگ در نظر بگیرید. در اتاق نشیمن که به شکل ییلاقی مدرن طراحی شده خود را تصور کنید، رنگ سرخ درست زیر صندلی های ترکه ای و سبدهای لکه های رنگی نیرومندی ایجاد می کند و باعث می شود اتاق با رنگهای زنده بدرخشد. تقسیم اتاق نشمین به دو بخش با یک پارتیشن قرمز جان بخشیدن به دو بخش مجزا شده است. استفاده هوشمندانه از بافت های طبیعی در کنار قرمز موجب می شود این فضا، هم زنده و هم آرامبخش باشد. حاشیه های ناهموار رافیا، موکت و سبدها، خطوط تیز کاناپه های سرخ و کوسن های خشخاشی را نرم می کند و باعث می شود، کمتر نور چشم را بزند. قرمز در ابعادی به کار رود تاثیرگذار است اما اینجا اطمینان آرامی ایجاد می کند که خارج از مشخصه های اصلی این رنگ است. با این وجود برای خانه ای که در مرز ولز قرار گرفته و باتوجه به دلات ضمنی شلوار فلانل قرمز ولزی و لباس ملی آنان ایده آل است، در اینجا موقعیت جغرافیایی و فرهنگی نقطه آغاز خوبی برای طراحی ترکیب رنگهاست.

پالت نقاشی

نمونه رنگهای کرم، کرم بژ، صورتی کدر، آبی روشن، آبی مات و کدر وآبی تیره و نمونه رنگ های لیمویی، پرتقالی روشن، نارنجی روشن، پرتقالی تیره، نارنجی تیره و پرتقالی کدر، نارنجی کدر و نمونه رنگهای کرم، شکلاتی، شکلاتی تیره، شکلاتی کدر، قهوه ای روشن، قهوه ای تیره و قهوه ای کدر و مات و نمونه رنگهای سبز روشن، سبز تیره، سبز کدر، و آبی روشن و آبی کدر و نمونه رنگهای صورتی کدر، زرشکی کدر، آبی کدر، آبی روشن و خاکستری تیره و نمونه رنگهای بنفش تیره، آبی تیره، سبز تیره، آبی روشن، بنفش روشن، ترکیباتی برای استفاده در رنگ آمیزی پارتیشن می توانند باشند که نقش بسیاری در بازی رنگها دارد. بسیاری از طرح ها تنها تفاوت کوچکی در یک هارمونی متعادل را به نمایش می گذارند. این طرح رنگها مایه ها، رنگ سایه ها و ته رنگها را نشان می دهد و ثابت می کنند که با وجود شرایط محدود و سخت طرح های باهم آیی. رنگهای هماهنگ می توانند هارمون غیر قابل انکاری داشته باشند. هر ترکیب رنگی که اینجا نام برده شد، می توانید در طرح دکوری و پارتیشن استفاده رنگ در آن ها را بیابید.

 

پارتیشن

بازی با رنگها و رنگ سایه ها و تست کردن آنها پیش از به کار بردن آن ها روی پارتیشن و دیوارها، پارچه ها یا اثاث درست مانند باز کردن ظرف رنگ و استفاده از آن روی پارتیشن و دیوار بخشی از پروسه دکوراسیون است. به این ترتیب شما می توانید از کار خسته کننده رنگ آمیزی تمام پارتیشن و دیوارها برای رسیدن به تصور درست از رنگ واقعی آن اجتناب کنید. در عین حال می توانید از زحمت رنگ آمیزی دوباره پرهیز کنید و ترکیبات رنگی ای را که معمولاً با آنها سروکار ندارید آرمایش کنید. وقتی در مورد ترکیب درست رنگها برای یک اتاق خاص تصمیم می گیرید، بیشتر از فرصت استفاده کنید و به خصوصیات فضای مورد نظر و بهبود شرایط آن با استفاده از رنگ توجه کنید. به رنگهای محبوب خود فکر کنید و تصمیم بگیرید که آیا هیچ یک از آنها در دکوراسیون شما مناسب خواهد بود یا نه. همچنین باید به شخصی که از اتاق استفاده می کند، توجه کنید. معمولاً مجموعه ای از علایق و سلیقه های شخصی وجود دارد که باید مورد توجه قرار گیرد و برای ارائه یک ترکیب جدید و بهتر باید از ایده های مختلف و مقایسه آن ها بهره گرفت. اغلب نقطه مشخصی برای آغاز وجود خواهد داشت. مثلا یک کاناپه و پرده های محبوبتان سعی نکنید که کاناپه را به یک رنگ و کابینت و قفسه ها را به رنگ دیگر درآورید و بعد خود را با ترکیب رنگی ای مواجه ببینید که خودش را بر شما تحمیل کرده است، به جای این شما انتخاب کرده باشید. صفحاتی از مجلات را بکنید و به یاد داشته باشید که از دفترچه رنگها و عکس های مورد علاقه تان استفاده کنید تا نهایتا به ترکیبی که نیاز و علاقه شما را برآورده می کند برسید، آن وقت به رنگ آمیزی فکر کنید، از یک جعبه مقوایی کوچک به عنوان ماکت استفاده و تمام ابعاد آن را همان طور که در نظر داری رنگ کنید و ببینید که چگونه برخی رنگها نور را با می تابانند یا جذب می کنند. لینگونه بهترین ترکیب رنگی را برای رنگ آمیزی پارتیشن اتاقتان به کار ببرید، رنگی که شما انتخاب کرده اید و ترکیبی منحصر به فرد و بی نظیر دارد، بی آن که رنگی بر شما تحمیل شده باشد.