پارتیشن

پارتیشن

در اصلاح به هر سیستمی که باعث جداسازی فضاها از یکدیگر بشوند را پارتیشن می گویند.پارتیشن نوعی تخته فیبری می باشد که به روش خشک تولید شده و قابل حمل است که جهت تفکیک فضاها ازیکدیگر یا ایجاد اتاق در یک سالن را امکان پذیر می سازد.

پارتیشن در دو نوع تک جداره و دو جداره می باشد.

پارتیشن تک جداره

تکجداره

پارتیشن تک جداره مشتمل بر کلاف آلومینیوم برای جداسازی فضاها در محیط های تجاری و اداری است  که در رنگهای مختلفی موجود است. از مهم ترین مزایای پارتیشن قابلیت جابجایی ونقل و انتقال سریع و آسان می باشد. اما پارتیشن تک جداره نسبت به پارتیشن دو جداره خاصیت آکوستیک کمتری را دارا است.

پارتیشن دوجداره

دوجداره

پارتیشن دوجداره به علت دوتکه ای بودن نه تنها حمل ونقل آسان وراحتی را شامل میشود، بلکه امکان تبادل صدا در آن به حداقل میرسد، یعنی خاصیت آکوستیک در آن خیلی بیشتر از پارتیشن تک جداره است.

استفاده از پارتیشن ها در منازل مسکونی

پارتیشن-منازل

همیشه نیاز نیست برای جداسازی فضای منزل از آجر یا مصالح ساختمانی دیگر شبیه به آن استفاده کرد.گاه با وسایلی زیباتر وساده تر وحتی با اندکی خلاقیت به میزان فضایی که مورد نیاز است دسترسی پیدا نمود وهم فضایی زیبا وشکیل تری داشت. مهم نیست فضای منزل شما چقدر کوچک یا بزرگ است مهم این است چگونه بتوان از فضای موجود بهترین استفاده را نمود.

امروزه استفاده از پارتیشن برای جداسازی وحتی زیباسازی فضاها کاربرد بیشتری دارد ودر عین حال امکانات بهتری را از جهت فضا برای ما ایجاد میکند.

برای مثال به این فکر کنید که یک سوئیت بسیار کوچک با محدودیت فضا به متراژ۳۰تا۴۰ متری در دست داریم که آشپزخانه، سرویس ها وپذیرایی در همین فضا موجود است.حالا با داشتن ایده ای نوع مثل پارتیشن می توان فضاها را بسیار زیبا از یکدیگر تفکیک کرد.این کاربا وجود پارتیشن های متحرک قابل اجرا است و به راحتی می توان فضای نشیمن از اتاق خواب یا هر قسمت دیگر از فضای منزل را از هم تفکیک و از دید میهمانها مخفی نمود.

استفاده از پارتیشن ها در فضاهای اداری یا تجاری

پارتیشن-اداری

با پیشرفت زمان کوچک شدن فضاها ودر عین حال زیاد شدن جمعیت جهان ولزوم کاهش هزینه ها، محیط های اداری وتجاری تغییرات زیادی را داشته اند.یک شرکت کوچک با وجود داشتن هزینه های زیادی که متقبل می شود نمی تواند فضای بزرگی را جهت کارکرد کارکنان خود درنظر بگیرد.پارتیشن ها این امکان را فراهم می آورند که با داشتن حتی فضایی کوچک با جداسازی فضاها،  فضای مناسب با عملکرد بهتر را فراهم کند که نه تنها اصول فنی و تخصصی معماری داخلی را به همراه داشته باشد بلکه خواستهای کارکنان را نیز تامین نماید. به کمک پارتیشن های تک جداره یا دوجداره می توان فضای مناسبی برای کارکنان ایجاد کرد تا کارکنان هم عملکرد بهتری داشته باشند. در عین حال با پارتیشن بندی یک فضای خصوصی برای کارمندان ایجاد خواهد شد.