پارتیشن

پارتیشن، دیوارها و اثاثیه خانه می تواند رنگهایی متفاوت داشته باشند، برای رنگ آمیزی پارتیشن می توان از رنگهای ملایم بستنی استفاده نمود که به تنهایی برای از خود بی خود کردن شما کافی هستند. این مایه های زیبا حالت زنانه و اغواگرانه دارند. مایه های لطیف گل رز شامپاین، عاج، بنفش روشن. رز چینی سبز مایل به خاکستری و آبی خاکی همگی باقی مانده های دهه ۱۹۲۰هستند، جایی که مایه های کمرنگ قهوه ای کرم و صورتی صدفی رنگهای مورد توجه بودند. در همان حال جورابهای ابریشم، لباسها با برش های کج و روبدوشامیر و جامه های ساتن برای ستارگان سینما مناسب بود و پر درخشان قو هم از ملزومات آن دوره بود. لوکسی این رنگها نمود خوبی داشت. چنین رنگهای ملایمی در یک ترکیب جذاب و سرد به خوبی برای پارتیشن با هم هماهنگ می شوند. مایه های مخلوط از خاکستری مایل به قهوه ای شکلاتی و گل بهی شاید به تنهایی کسل کننده باشد. اما اگر اینها با هم به کار روند و متعادل باشند. ترکیب ملایم رنگ و غلظت آنها می تواند درجات متنوعی از زیبائی و روشنی هوشمندانه و نسبتاً زنانه ایجاد کند. این رنگهای سحر انگیز کاملاً با اثاثیه ظریف هماهنگ هستند. پس آنها را برای پارتیشن و روی پارچه های پرده کوسن و روکش ها و رویه مبل ها امتحان کنید. چون سطوحی را ایجاد می کنند که این رنگهای ملایم خود را کاملاً نشان می دهند و تغییر نور در طول روز، رنگ کلی این رنگها هم ممکن است تغییر کند. به درخشش ملایم ابریشم خام، تافته و استر و شفافیت شکننده پارچه وال و پارچه های تاریک نازک فکر کنید. آنگاه می بینید که چگونه این رنگها اگر با هم روی پارچه ها و بافت های خاص به کار روند موفق عمل می کنند.

با مخلوط کردن این رنگهای زیبا با رنگهای نسبتاً خنثی شما بعد دیگری به هر دو رنگ اضافه می کنید. این رنگهای بنفش روشن و ارغوانی روشن اگر با خاکستری– نقره ای و خاکستری– سبز ترکیب شوند، بسیار زیبا به نظر می رسند. صورتی های مایل به زرد نیز اگر با حنایی روشن و قهوه ای روشن و بژ به کار روند جذابیت لطیفی پیدا می کنند. در حالی که زرد خیلی روشن می تواند بهتر با رنگهای خاکی، قهوه ای کودی تیره، رنگ سنگ و خزه های سبز ترکیب شود. آبی پودری کم رنگ نیز اگر مثل یک تخم مرغ پرنده به رنگ آبی روشن در میان پره های قهوه ای مایل به خاکستری و شاخه های کوچک درخشان در آشپزخانه محصور شود، یا برای پارتیشن جداکننده آپزخانه از سالن غذاخوری استفاده گردد، بسیار زیبا خواهد بود.

پارتیشن

رنگهای باستلی اگر در سحرانگیزترین و غیر قابل وصف ترین حالت قرار بگیرند بهترین نتیجه را می دهند به رنگ زمرد کبود که رنگ که در رنگ قهوه ای مایل به خاکستری صدف دریای نفوذ می کند: یا به رنگ صورتی مایل به قهوه ای گوش موش فکر کنید متوجه می شوید که تاثیر این رنگها حتی در سطح کم چه قدر زیاد است. این رنگها معمولاً خیلی دخترانه به نظر می آیند و در دکوراسیون جدی به کار نمی روند، این رنگها به کنترل دقیق نیاز دارند تا به ورطه شیرینی بیش از حد نیفتند، اما اگر با دقت به کار روند. کیفیت تازه ای ایجاد می کنند و ترکیبات آن ها روح و چشم را می نوازد.

رنگهای بستنی همیشه با بهترین و معصومانه ترین دقایق زندگی انسان همراه هستند. گویی انسان را وادار می کنند که رنگ لباس بچه، کودکی بستنی، آب نبات، کفش، کیک تولد و لباس مهمانی را به یاد آورد. با وجود آنکه این رنگها نماد تمام چیزهای تازه و جدید است. مثل گلهای بهاری و شکوفه های سبب غنچه های باز و زیبایی درخشان پوست بچه ها هستند. می توان با قرار دادن مناسب آنها در ترکیبات و تجربه های روزمره زیبایی شان را بیشتر کرد.

نکته کلیدی در استفاده از رنگهای ملایم پاستلی/گچی به ویژه برای پارتیشن ، آن است که مورد شکل و بافت اثاثیه خود بسیار ساده باشید. چون می توانید از آنها به عنوان جلوه گر نرمی و لطافت رنگها استفاده کنید.

ساده ترین پارتیشن، پرده و کرکره را انتخاب می توانید برای پرده پارچه گران قیمتی انتخاب کنید اما ریسه و والان و تور نباید داشته باشد. پرده های ساده ای انتخاب کنید که به زیبایی روی چوب با میله پرده آویزان شوند یا روی میخ های چوبی قرار گیرند. ملافه ها و روکش های بدون تزئین صندلی ها و کاناپه های چندمنظوره، اثاثیه ساده و سرامیک های ساده، این هدف را تامین می کنند.از خلق حالت یک خانه عروسک خودداری کنید آنگاه می بینید که به ترکیب رضایت بخشی رسیده اید.