پارتیشن

 

46473

 

یکی از استفاده های رایج از پارتیشن ، استفاده از آن در فروشگاه ها و مراکز حرید است. دکوراسیون داخلی در کسب و کار و جلب مشتریان تاثیر زیادی می گذارد. زیبایی دکوراسیون داخلی و استفاده از پارتیشن و دکورهای مدرن با رنگ آمیزی جذاب، ایده قابل توجهی است. برای آن که بتوانید از پارتیشن و دکوری زیبا برای فروشگاه و مغازه خود استفاده کنید، لازم است، نوع فروش خود در نظر بگیرید، منظور همان محصولات و خدماتی است که ارائه می دهید. اندازه و متراژ مکان فروشگاهی شما نیز اهمیت دارد.

پارتیشن به چندین منظور متفاوت می تواند برای فروشگاه و مغازه مورد استفاده قرار گیرد. برای بوتیک و لباس فروشی ها پارتیشن نه تنها در چیدمان دکور مورد استفاده است، بلکه برای پرو لباس مورد استفاده قرار می گیرد. استفاده از پارتیشن به ویژه در بوتیک های بزرگ، نمایندگی ها و تولیدی ها برای بخش بندی و تفکیک به کار می رود، برای مثال جداسازی لباس های اسپرت، مجلسی، نوزاد، مردانه و زنانه در یک تولیدی بزرگ اهمیت دارد، به طوری که مشتریان به راحتی به بخش مورد نیاز برای خرید، هدایت می شوند. در برخی فروشگاهها مانند فروشگاه کیف و کفش برای انتخاب و بررسی کیف و کفش مورد نیاز مشتریان، قسمتی را با پارتیشن مجزاسازی می کنند تا بتوان، کفش یا کیف انتخابی را در آنجا تست و سپس خریداری نمود.

پارتیشن و تقسیم بندی

در مراکزی که خدمات ارائه می دهند، همچون خدمات کامپیوتری یا الکترونیکی، غالبا دو بخش فروش سیستم و قطعات با بخش ارائه خدمات همچون تعمیرات سیستم و قطعات، با پارتیشن تقسیم بندی می شود تا این تفکیک برای ارائه خدمات به مشتریان با سهولت و تسریع بیشتری انجام شود.

برای فروشگاه های مواد غذایی و فروشگاه های زنجیره ای نیز از پارتیشن جهت تقسیم خوراکیها، از شوینده ها و لواز بهداشتی با دیگر محصولات استفاده می گردد، این پارتیشن ها غالبا به صورت قفسه هایی هستند که همیشه پر از محصولات مختلف هستند.

ویترین ها نمونه های بارز پارتیشن هستند که بخشی را برای نمایش محصولات اختصاص می دهند، امروزه طریقه چیدمان ویترین اهمیت زیادی دارد و بدیهی است که این امر هر مخاطبی را جذب می کند. رنگ پارتیشن و چیدمانی که در آن قرار می دهید، باید هماهنگ و زیبا باشد و درخشش و جذابیت زیادی برای جذب مشتری ایجاد سازد.