پارتیشن

یکی از مزایای مهم و بارز پارتیشن خانگی به کار بردون سلیقه شخصی و استفاده از طرح های فانتزی و متنوعی است که می توان به هر شکل و شمایلی از آن بهره برد. همین که اراده کنیم و برای سالی جدید طرحی به ذهن ما بیاید و تغییری در خانه ایجاد کنیم، کفایت می کند، نه هزینه آن چنانی می خواهد و دردسر زیادی دارد. خبری از به هم ریختگی و کثیفی خانه هم نیست. برای بانوان خانه اینها دلایل کمی نیست که بخواهند پارتیشن را به عنوان تغییر دکوراسیون داخلی خانه انتخاب نکنند.

%d9%be%d8%a7%d8%b1%d8%aa%db%8c%d8%b4%d9%86-3

پارتیشن یکی از ایده های هنری و مبتکرانه ای است که امیخته با ذوق و سلیقه بشر به شکل امروزی تغییر یافته است و گویا حلال مشکل بسیاری از خانه های کوچک و بزرگ شده است. از تغییر دکوراسیون گرفته تا پوششی برای نقص های داخلی همه با پارتیشن قابل رفع شده است. کافی است کمی خلاقیت به خرج دهید یا از فردی با تجربه و خلاق در این زمینه راهنمایی بخواهید.

پارتیشن هنرمندانه

پارتیشن فضا را به صورت هنرمندانه ای از هم مجزا می کند و امکان استفاده از دو بخش به صورت اختصاصی را فراهم می سازد. مدل های بسیاری برای پارتیشن در خانه و ساختمان های مسکونی قابل اجرا است زیرا برای پیاده سازی هر نوع بافت و طرحی از پارتیشن در خانه امکانپذیر است و محدودیتی ندارد. مدل های لانه زنبوری، مدل های سه بعدی، که حتی برای فروشگاه های لوازم آرایشی و بهداشتی زیبا و مناسب است، می تواند طراحی شود. از چوب، آلومینیوم، شیشه، طلق، پارچه، پرده، جنس های کاغذی و مقوایی و پلاستیکی برای پارتیشن بندی می توان استفاده کرد و طرح هایی متفاوت و زیبا به وجود اورد. برای مثال به راحتی می توان قطعاتی منظم یا نامنظم از چوب را به صورت پنجره پنجره در قابی فلزی یا چوبی کنار هم قرار داد و یک پارتیشن یکتا ایجاد نمود. پارچه های توری نازک در رنگ بندی مختلف نیز در قابی چوبی از زیبایی بسیاری برخوردار می شود. پارتیشن طلقی نیز قابل طراحی است و می توان نقش و نگاره هایی زیبایی روی ان پیاده کرد که شیوه ای متفاوت و جذاب است. پارتیشن شیشه ای مات یا نیمه نیز جلب توجهی بسیاری در خانه می کند و طرفداران بسیاری دارد. می توانید طرح شیشه آینه ای را با شیشه های مات و نیمه مات نیز تعویض کنید.

از چوب طبیعی درختان نیز استفاده کنید. کنار پارتیشن از جنس چوب بامبو با کنده درختی قرار دهید و گلدانی از گیاهان و گل های پیچ در پیچ روی آن قرار دهید تا به دور چوب های عمودی بامبو پیچانده شوند. به همین سادگی طرحی نوین اما زیبا و منحصر به فرد خواهید ساخت که ارامش بسیاری به خانه می دهد.