پارتیشن

کافی است برای یک طرح خلاقانه به آن چه فکر می کنید می تواند شما را در پیاده سازی یک آن کمک سازد فکر کنید، به رنگ و ترکیب استفاده از آن دقت کنید، رنگ پارتیشن باید در ترکیبی مناسب و جذاب با دیوارها، رنگ سقف، رنگ کف پوش، رنگ اثاثیه اتاق و در موقعیتی مناسب قرار گیرد. اگر نیاز به استفاده از چنین ترفندی را دارید، می توانید با یک طراح داخلی مشورت کنید.

برای یک پیشنهاد و یک طرح اولیه، برای شما پیشنهادی ویژه داریم، نوروز امسال را متفاوت تر از هر سال باشید و از پارتیشن برای چیدمان سفره هفت سین خود به بهترین شکل بهره ببرید. کافی است از پارتیشن های متحرک و پویا استفاده کنید و با ایجاد یک تضاد رنگی نگاه هر میهمانی را به سفره هفت سین خود جلب نمایید. پارتیشن متحرک را می توانید یک طرح منبت کاری شده روی چوب پارتیشن انتخاب کنید یا از پارتیشنی که روی آن طرحی نقاشی شده است (مااند منظره ای از بهار) استفاده کنید یا پارچه ای طرح دار یا پرده های کره کره ای در قابی شیشه ای یا چوبی باشد، به کار ببرید. حالا پارتیشن را در زاویه ای از محلی که برای سفره هفت سین در نظر گرفته اید قرار دهید و طرح پلکانی و سفره ای ساده و تک رنگ برای هفت سین انتخاب کنید. سفره هفت سین می تواند یک پارچه ساده تک رنگ به رنگهای ارغوانی یاسی، صورتی، آبی و طلایی باشد. حال کارتون هایی را به صورت پلکاتی جلوی پارتیشن تنظیم کنید و سفره را روی آن بیندازید، بر حسب سلیقه خود هفت سین نوروز را چیدمانی منحصر به فرد بخشید.

و اما درباره پارتیشن های تک جداره و دوجداره:

پارتیشن تک جداره متشکل از فریم و جداره های MDF و شیشه می باشد که با توجه به نیاز ابعاد جداره ها می تواند در ارتفاع مختلف تعریف شود ( کوتاه، نیمه بلند، بلند و تا ارتفاع سقف). سبک بودن، ارزان بودن و خاصیت جابجایی راحت از مزایای پارتیشن های تک جداره می باشد و عایق نبودن در برابر به صدا و حرارت از معایب آن محسوب می شود.

پارتیشن دوجداره یک پارتیشن انعطاف پذیر و کامل محسوب می شود. اجرای پارتیشن دوجداره در ابعاد مختلف و در ارتفاع مختلف ( کوتاه، نیمه بلند، بلند و تا ارتفاع سقف) امکانپذیر است. خصوصیات فنی بالا، عایق بودن در برابر صدا و حرارت ( در نتیجه باعث بالا بردن تمرکز، ایجاد آرامش، افزایش دقت می شود و از اتلاف انرژی جلوگیری می کند) از مزایای پارتیشن دوجداره است. ترکیب استفاده از دو نوع جنس متفاوت در پیاده سازی این نمونه پارتیشن قابل طراحی است. انعطاف پارتیشن دو جداره باعث گردیده است، تولیدکنندگان و طراحان پارتیشن بتوانند نیاز و نظرات سفارش دهندگان و مشتریان را به راحتی اجرا کنند.

یکی از مزایایی که پارتیشن دارد، در این است که می توان سبک و طرحی هنرمندانه در ان اعمال نمود اکثر پارتیشن هایی که شاید دیده باشید، مسطح و شبیه به دیوار می باشند صاف و صیقل شده. برخی از طراحان پارتیشن به صورت خلاقانه از اجزایی مجزا مانند طبقات کوچک و بزرگ، و ایجاد پنجره های با ابعاد مختلف و نقش های گوناگون استفاده می کنند و شکل هایی زیبا در پارتیشن به وجود می آورند. کاری که به جرات می توان گفت در یک دیوار به سادگی قابل پیاده سازی نیست و نمی تواند جذابیتی ایجاد کند. دادن نقش های مختلف، و طرح هایی نوین، پارتیشن را به حالتی پویا و زیبا در می آورد.

همچنین پارتیشن در خانه می تواند مانند آنچه در ادارات دیده اید، فضایی کاملا مجزا را ایجاد کند و دو دیوار را به هم برساند و نتیجه این اتصال ایجاد یک منطقه جدا باشد که به طور حتم می توان یک درب برای آن طراحی نمود، این درب می تواند ریلی باشد یا مانند درب اتاق با دسته گیره باز و بسته شود.

پارتیشن بهترین انتخاب برای تنوع سازی در معماری، خلق فضای جدید و مجزا، پنهان سازی نقص و عیب های داخلی طراحی و بهترین ایجاد کننده حریم می باشد. کافی است کمی سلیقه و خلاقیت به خرج دهید و از طرحی مناسب استفاده کنید.