پارتیشن

اگر در زمان های قدیم بود و قصد کوچک کردن و یا تقسیم بندی کردن یکی از قسمت های واحد های اداری و تجاری و یا منزل خود را داشتید، مجبور بودید که برای اجرای ایده های خود، بنا را خبر کرده و با خالی کردن وسایل آن قسمت از ساختمان و یا کل آن، و با صرف وقت و هزینه زیاد، تغییرات مد نظر خود را اعمال نمائید.

ولی از آنجائی که ما در زمان گذشته زندگی نمی کنیم، و به لطف علم و تکنولوژی تمامی خواسته های شما به راحتی و در کوتاهترین زمان ممکن قابل اجرا می باشد.

از پارتیشن در اماکن مسکونی برای جدا‌سازی فضای هال و پذیرایی، به منظور جدا‌سازی پذیرایی از غذا خوری، برای پنهان کردن ستون هایی که در مرکز و یا فضا هایی با دیوار کج قرار گرفته اند، و یا قسمت های قناس خانه نیز استفاده می شود. همچنین برای اتاق هایی که اندازه آنها بزرگ هستند، با استفاده از پارتیشن می توانید آنها را تبدیل به چند اتاق به عنوان نمونه اتاق خواب و اتاق کار، و یا فضای تعویض لباس و … نمائید.

اگر از پارتیشن برای طراحی دکوراسیون منزل خود استفاده می کنید، پیشنهاد می کنیم که از پارتیشن های متحرک استفاده کنید، چون معمولا افراد علاقه مند به ایجاد تغییرات هر چند کوچک برای تغییر روحیه در محیط زندگی خود هستند. همچنین این نکته را نیز در نظر بگیرید که می توانید از هر دو طرف پارتیشن مورد استفاده خود، و از جنبه دکوراتیو آن استفاده نمائید.

هر زمان که قصد ایجاد تغییرات در ساختمان خود را داشتید، می توانید از پارتیشن استفاده کنید. پارتیشن هایی که استفاده می کنید، در انواع پارتیشن های تک جداره و دو جداره هستند.

پارتیشن های تک جداره از نوع آلومینیوم هشت پری و ام دی اف معمولا ۶ میل هستند، و پارتیشن تک جداره از جنس شیشه آن ۴ میل می باشد که با دو نوار شیشه ای آن ۶ میل می شود، که شیشه ای که می توان مورد استفاده قرار داد می تواند انواع شیشه راه، شیشه مات، شیشه ساده، شیشه مشجر و یا شیشه سن بلاست، باشد.

پارتیشن های تک جداره را می توان در اندازه های کوتاه، بلند و تا سقف نصب و اجرا نمود. و پارتیشن های تک جداره جزء ارزان ترین پارتیشن ها به لحاظ قیمت محسوب می شوند.

پارتیشن های دو جداره از جنس ام دی اف معمولا ۱۶ میل ساخته می شوند. معمولا اکثر سازندگان پارتیشن های دو جداره در لبه ها از جنس پی وی سی استفاده می کنند که عایق رطوبت خواهند بود. برخی از سازندگان نیز از پرده ولومی فلزی جهت مات کردن اتاق در بین دو جدار شیشه استفاده می کنند.

چون اکثر ما پارتیشن را در محیط های اداری و تجاری مشاهده نموده ایم، با شنیدن کلمه پارتیشن به یاد اداره ها می افتیم! اکثر افرادی که شاغل هستند، زمانی که در محل کار خود سپری می کنند در بهترین حالت مساوی با مدت زمانی است که در منزل خود سپری می کنند، و در بیشتر مواقع نیز این مدت زمان، بیشتر نیز هست.

به همین منظور، محیط و فضای ساختمان اداری برای مدیران و مسئولان مدبر که کارکنان و همکاران آنها در آن شاغل هستند، و به عنوان خانه دوم آنها محسوب می شود از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد.

بهترین ایده برای ایجاد تغییر دکوراسیون در محیط های اداری که بتوان در کمترین مدت و با کمترین هزینه و بالاترین کارایی انجام دارد، استفاده از پارتیشن و پارتیشن بندی است. معمولا پارتیشن ها از کف نصب و تا سقف و یا اندازه دلخواه ما ادامه می یابند. ولی پارتیشن هایی نیز هستند که به عنوان جدا کننده بصری و مجزی فضا از یکدیگر، از سقف به صورت صفحات و دیوارک هایی آویخته می شوند و به این ترتیب فضایی از کف را اشغال نمی کنند. اما برای قسمت هایی از محیط های اداری که فعالیت های شخصی و یا فعالیت هایی که نیاز به سکوت و آرامش دارند انجام می گیرد، استفاده از پارتیشن های دو جداره چوبی و یا شیشه ای که از نوع سند بلاست هستند، پیشنهاد می شوند، که این نوع پارتیشن ها بر روی زمین پیچ می شوند.

از پارتیشن در محیط های اداری علاوه بر استفاده به عنوان جدا کننده، به عنوان وسیله ای برای مرتب سازی کلیه سیم کشی های برق، شبکه و تلفن در بین دو جداره استفاده می شود.