پارتیشن

پارتیشن

امروزه استفاده از پارتیشن شیشه ای نسبت به دیگر پارتیشن ها از اهمیت پبیشتری برخوردا است. از طرفی محبوبیت و کاربرد آن بیشتر شده است. زمانی که میزان میزان نور در محیط مهم می شود و روشنایی فضا اهمیت زیادی پیدا می کند، می توان برای پارتیشن بندی از پارتیشن شیشه ای استفاده نمود. بیشتر پارتیشن های شیشه ای با قاب آلومینیومی یا MDF طراحی می گردند. شیشه های مات و براق هر دو گزینه هایی هستند که برای استفاده از پارتیشن شیشه ای مورد استفاده قرار می گیرد. فضای آن سوی پارتیشن شیشه ای کاملا مشخص است و می توان به بیرون پاریشن احاطه داشت. استفاده از این نمونه پارتیشن گاهی برای دفاتر مدیریت نیز استفاده می شود با این تفاوت که از بیرون پارتیشن به صورت آینه است و گاهی نیز از پرده های کرکره در طراحی ان استفاده می شود.

در فضایی مانند بیمارستان استفاده از پارتیشن شیشه ای مزیت بارزی دارد، می توان به راحتی شیشه را شست یا ان را استریل کرد و از شفافیت و تمیز بودن ان اطمینان حاصل نمود. همچنین نور به اندازه کافی به محیط تابیده می شود و فضای تاریک و دلگیر به وجود نمی آید و در روحیه بیماران نیز تاثیر خوبی خواهد گذاشت.

اگر به پارتیشن بندی ادارت نیز دقت کنید بخشی بسیاری از ان با شیشه طراحی شده است که بیشترین علت ان استفاده از نور بیشتر و کاهش مصرف انرژی برق می باشد. پارتیشن های اداری غالبا پارتیشن های دوجداره از جنس MDF هستند که ابعادی وسیع از ان با شیشه به صورت پنجره بازشو یا ثابت طراحی گردیده است. اشکال مختلفی برای پارتیشن بندی با پارتیشن شیشه ای در نظر گرفته می شود، استفاده از نمونه های چند ضلعی، لانه زنبوری، ساده و مستطیلی، دایره ای یا شیوه هایی که خلاقانه می توان به کار برد. ایجاد تمرکز به دلیل استفاده از پارتیشن و داشتن محیطی آرام و روشن باعث نشاط و شادابی کارمندان می گردد.

پارتیشن شیشه ای

پارتیشن های شیشه ای در بسیاری از مراکز اداری همانند موسسات، آموزشگاه ها و سازمان و مراکز درمانی همانند کلینیک ها، بیمارستان ها و مراکز بهداشت، همچنین فروشگاه ها و مغازه ها به ویژه برای طراحی دکور و ویترین به کار برده می شود که اهمیت این نمونه پارتیشن را نشان می دهد. با ترکیب فلز، آلومینیوم و چوب در پارتیشن شیشه ای می توان جلوه های ویزه ای به آن بخشید. همچنین گاهی با طراحی بر روی آن یا تلفیق طلق های شیشه ایی نقاشی شده بر زیبایی پارتیشن شیشه ای خواهد افزود.

استفاده خلاقانه در به کار بردن شیشه برای پارتیشن بندی کمک بسیاری به تقسیم بندی فضاها می کند، به خصوص در محیط هایی که فضاهایی مرده و بدون کاربرد وجود دارد که باید از ان به نحوی استفاده نمود. استفاده از پارتیشن شیشه ای در بالکن و ترانس خانه نیز یک ایده همیشگی است که بهترین نورگیر خانه است. اگر در آپارتمان کوچک زندگی می کنید این پارتیشن در روشن شدن خانه کمک بسیاری می کند. با استفاده از پارتیشن شیشه ای یک گلخانه زیبا از گلدان های طبیعی و گل های رنگارنگ درست کنید تا با جان بخشیدن به خانه روشنایی و شادابی را به خانواده خود هدیه دهید.