پارتیشن

سرخابی در زمانهای گوناگون و به عنوان یک رنگ متمایل به رنگ ارغوانی و قرمز و ارغوانی مایل به قرمز می باشد، که نشاط و سرزندگی قرمز و اشتیقاق ارغوانی را به پارتیشن می دهد. در رایانه مخلوطی از قرمز زیاد و آبی را برای رنگ سرخابی تعریف می شود. رنگ سرخابی به کار رفته در پارتیشن و دکوراسیون داخلی اولین بار در سال ۱۸۵۹ توسط شیمیدان فرانسوی با نام امانوئل ثبت شد. سرخابی طیف رنگی فوق العاده ای است، به این معنی که آن را در طیف مرئی نور نمی توان یافت. در سیستم RGB مورد استفاده برای تمامی رنگ ها بر روی صفحه نمایش کامپیوتر، قرمز رنگ ثانویه، ساخته شده با ترکیب نور قرمز و آبی با شدت بالاست. در این سیستم قرمز مکمل رنگ سبز است و ترکیب نور سبز و قرمز بر روی صفحه نمایش سیاه و سفید ایجاد خواهد کرد.

سرخابی ارغوانی روشن نیز می باشد، سرخابی به کار رفته در پارتیشن یا قسمتی از دیوار اتاق نشیمن، اتاق پذیرایی نشاط فراوانی ایجاد می کند. همان گونه که لئاتریس آیزمن گفته است: سرخابی رنگ هارمونی مسحور کننده ای بین ته رنگ های فوشیا، ینفش و صورتی است و الهام بخش اعتماد بنفس، شادی و نشاط فراوان، عشق و سلامتی است.

 

پارتیشن تک جداره

سرخابی درخشان رنگی است که نه تنها در دکوراسیون خانه برای پارتیشن یا بخشی از آن با ترکیب رنگ های سفید، کرم، بژ و خاکستری روشن پیشنهاد می شود، بلکه برای بسیاری از بخش های دکوراسیون داخلی می تواند به کار برده شود و نشاط بسیاری به خانه دهد. رنگ سرخابی در یک اتاق می تواند به پارتیشن مورد استفاده در آن، فرش پهن شده در آن و کمدهای دیواری به کار گرفته شده در آن جلوه زیبا و منحصر به فردی دهد. رنگ سرخابی در ترکیب خانه از جمله رنگ هایی است که هر بار دگرگونی زیبنده ای به منزل می دهد و خانه را از حالت کسالت جدا می سازد. در اتاق نشیمن یا اتاق پذیرایی استفاده از رنگ سرخابی برای تمامی دیوارها مناسب نیست اما اگر یکی از دیوارها رنگ سرخابی شود، تاثیر زیادی در دکور دارد. ایجاد تضاد رنگ در استفاده از رنگ سرخابی کمک بسیاری در این تاثیرگذاری دارد و جلوه ای زیباتر به خانه می بخشد. رنگ های خنثی در استفاده با رنگ سرخابی همان رنگ سفید، کرم، بژ و خاکستری روشن است و رنگ های شاد دیگری که به راحتی می توان با سرخابی ست کرد، آبی و قرمز است. به غیر از پارتیشن و دیوار آنچه می تواند رنگ سرخابی بگیرد و دکور خانه را تحت تاثیر قرار دهد، پرده ها، کوسن های مبل، رومببلی و فرش و موکت است. که اگر به رنگ سرخابی مزین شوند، به حد زیادی چشمگیر خواهد بود. لوستر، رو تختی، میز و صندلی ناهار خوری از جمله وسایل دیگری هستند که در کنار پارتیشن می توانند رنگ سرخابی را پذیرا باشند.