پارتیشن

برای اتاقهایی که پارتیشن های آن تا سقف انجام نمی گیرند، به دلیل داشتن طبقات و فرم تو خالی خود، نیازی به استفاده از نور پردازی نیست، چون عبور دهنده نور هستند. اما اگر برای زیبایی محیط، و یا روشن تر شدن فضا اصرار بر استفاده از نور پردازی داشته باشید، می توانید با تعبیه نور های نقطه ای این کار را عملی سازید. این نور پردازی می تواند در طبقات یا قسمت بالا و تاج پارتیشن جاسازی شود.

تقاضا برای پارتیشن به قدری در سال های اخیر افزایش یافته است، که تنوع آن نیز به سرعت در حال افزایش هست. اگر وارد فضایی شدید و دیواری از پارتیشن را دید که به شکل آکواریوم استفاده شده است، تعجب نکنید! چون برای افرادی که علاقه به محیط های کاری شاداب و فعال دارند، پارتیشن های آکواریومی بسیار مورد علاقه می باشد، بخصوص که اگر آن را از نوع متحرک انتخاب کنند. زیرا در این حالت، هر چند وقت یک بار می توانید آن را به نقطه دلخواه خود منتقل، و مانند یک طراح دکوراسیون عمل کنید!

همچنین دیگر مانند قبل، پارتیشن به معنای یک دیوار به عنوان جدا کننده نیست، می توان از پارتیشن های پویا استفاده نمود. پارتیشن های پویا از مجموعه ای از طبقات کوچک و بزرگ و باکس ها تشکیل شده اند که در انواع و اقسام شکل ها می توانند در کنار هم و بر روی داربست فلزی یا چوبی و یا قید مونتاژ و قرار بگیرند.

شما می توانید از این باکس ها و طبقه های پویا به عنوان مکانی برای قرار دادن پرونده های اداری استفاده نمائید، و یا می توانید برای زیباتر سازی محیط از این قسمت برای قرار دادن وسایل تزئینی استفاده کنید که همه این ها به حسن سلیقه شما بستگی دارد.

یکی دیگر از انواع پارتیشن هایی که پر طرفدار و در نوع خود جالب و نشاط آور هست، استفاده از انواع پارتیشن های مشبکی است که داخل آنها درختچه ها و یا گیاهان آپارتمانی مورد علاقه افراد کاشته شده است!

همچنین برای افراد هنر دوست نیز می توان از دیوار های پارتیشنی که از گره های چینی، منبت کاری و یا دیگر هنر های تزئینی برای کل و یا قسمتی از پارتیشن، به کار برده شده، استفاده نمائیم.

همچنین می توانید از پارتیشن های هوشمند شیشه ای استفاده کنید، بدین ترتیب که هر زمان نیاز به خصوصی سازی اتاق خود داشتید، می توانید تنها با فشردن یک دکمه پارتیشن شیشه ای شفاف اتاق کار و یا استراحت خود را به پارتیشنی با شیشه های مات تبدیل کنید، و کل این سیستم توسط یه ریموت کنترل اداره می شود. تنها مزیت این نوع شیشه های پارتیشن تنها در خصوصی سازی نیست، بلکه به دلیل مات بودن صفحه ها، از آن می توان به عنوان پرده نمایش ویدئو پروژکتور استفاده نمود.

پارتیشن

در واقع شیشه به کار رفته در این پارتیشن نیست که آن را از دیگر پارتیشن ها متمایز می کند، بلکه پرده نمایش کریستال مایعی ( ال سی دی ) است، که چسبناک است و به صورت مستقیم بر روی شیشه نصب می شود، پس می توان نتیجه گرفت که اگر از قبل پارتیشن شیشه ای دارید، فقط با نصب این پرده ها آن را می توانید به پارتیشن های هوشمند دلخواه خود تغییر دهید.

فقط باید این نکته را در نظر داشته باشید که باید در نزدیکی پارتیشن انتخابیو نصب شده شما، یک منبع تغذیه الکتریکی ( پریز برق ) قرار داشته باشد تا بتوانید جریان الکتریکی مورد نیاز برای این فرآیند را فراهم کنید.

از دیگر قابلیت های این نوع شیشه ها، این است که اگر این پرده ال سی دی از بیرون اتاق بر روی شیشه نصب شود، اشعه مادون قرمز را بوکه می کند و بدین ترتیب تبادل هوای داخل اتاق با بیرون از آن را تا حد قابل توجهی کاهش می دهد.

بدین صورت و به دلیل کنترل تبادل هوای داخل و خارج از اتاق، در تابستان فضای داخل اتاق خنک تر و در زمستان گرم تر خواهد بود. و بدین ترتیب نیز می توان باعث هدر نرفتن انرژی و در نتیجه کاهش هزینه های مصرف و انرژی و صرفه جویی در هزینه ها شد.

از پارتیشن های متحرک در ساختمان های اداری معمولا در سالن های چند منظوره استفاده می شود. خصوصیت اصلی این پارتیشن که قابلیت جابجایی آن می باشد، به ما کمک می کند تا با ایجاد دیواری موقت، دو فضا را در صورت نیاز، در کمترین زمان ممکن از هم جدا نمائیم.

همان طور که متوجه شدید، هیچ محدودیتی در نوع پارتیشن انتخابی شما وجود ندارد، کافی است تصمیم بگیرید و از نتیجه کار نهایت لذت را ببرید. حتی می توانید تلفیقی از همه انواع جنس پارتیشن از قبیل چوب، ام دی اف، آلومینیوم و شیشه را نیز به کار ببرید.