پارتیشن

%d9%be%d8%a7%d8%b1%d8%aa%db%8c%d8%b4%d9%86-5

پارتیشن آلومینیومی نیز پارتیشنی دیگر است که کاربرد ان بسیار زیاد است. آلومینیوم فلزی سبک و با دوام است که دچار پوسیدگی نمی گردد و تغییر رنگ نمی دهد و استفاده مرغوب از پارتیشن آلومینیومی بر دوام این نوع پارتیشن می افزاید. اسکلت فلزی در پارتیشن آلومینیومی دارای تنوع رنگی بسیار است که بر زیبایی آن افزوده است و تغییر رنگ باعث می شود قیمت تمام شده برای مشتری بالا رود. اهمیت استفاده از پارتیشن آلومینیومی کیفیت بالای آن است.

ترکیب پارتیشن آلومینیومی با دیگر موراد همچون شیشه، شیشه سکوریت، طلق، چوب MDF و کرکره کاربرد آن را پر اهمیت ساخته است. آلومینیوم قابل بازیافت است و همین امر باعث گردیده است تا قیمت ان نیز گران تر از برخی موادی باشد که در ساخت و طراحی پارتیشن به کار برده می شود. پارتیشن ها به دو صورت دو جداره و تک جداره قابل طرح ریزی می باشند که در مورد این نمونه پارتیشن نیز می توان هر دو حالت را پیاده سازی نمود. پارتیشن آلومینیومی تک جداره ارزان ترین و محبوبیت چندانی ندارد که البته امروزه دیگر مورد استفاده نیست. پارتیشن دو جداره (MDF با اتصال الیت) مرغوب ترین پارتیشن در بازار شناخته شده که جنس مرغوب و شکیلی نسبت به سایر پارتیشن ها دارد. پارتیشن دوجدارهنیز پارتیشنی مناسب و خوب محسوب می شود اما به علت ایرادی که دارد حس نمی شود که دیوار نصب شده باشد و بیشتر به پنجره شبیه است تا یک دیوار پارتیشن بندی شده. همچنین ایراد دیگری که دارد این است که در هر محیطی نیز قابل نصب و اجرا نمی باشد و هزینه بالایی هم دارد.

یکی از کاربردهایی که برای پارتیشن آلومینیومی مطرح است استفاده از آن برای فضاهای بزرگی است که نیاز به پارتیشن سراسری و با عرض بسیار است که در طراحی آن از شیشه هایی با ابعاد بزرگ استفاده می شود. با توجه به آن که قیمت این نمونه پارتیشن بالا می باشد اما در سازمان ها و ادارت یکی از محبوب ترین و پر طرفدارترین پارتیشن است که سبک بودن و استحکام آن باعث این موضوع گردیده است.

پارتیشن آلومینیومی

با توجه به اینکه از نظر ظاهری پارتیشن آلومینیومی  زیبا و مناسب است اما با هم چندان شکیل و جذاب نیست و بسیاری از طراحان پارتیشن این مسئله را ایرادی برای ان می دانند.  از طرفی دیگر ایرادی که می توان به ان گرفت، اتصالات این اسکلت می باشد که از جنس خود اسکلت است یعنی اتصالات آن آلومینیومی می باشد که با مرور زمان هنگام باز و بسته کردن درب و یا حتی در برخی موارد به هنگام راه رفتن در محیط پارتیشن بندی شده شاهد سر و صدا از محل اتصالات خواهید بود و این تنها به دلیل تنظیم نبودن و به اصطلاح رگلاژ نبودن اتصالات می باشد که بعد از مدتی این موضوع نمود می کند. منظور آن است که به دلیل باز و بسته شدن، تنظیمات اتصالات دچار مشکل می گردد.

در حال حاضر به کارگیری از ایده های مدرن با توجه به تکنولوژی روز دنیا در ساختار و معماری داخلی بسیاری از مجموعه ها و شرکت های بزرگ و کوچک را دچار تغییر و تحول کرده است.

تغییر ساختار معماری و دیزاین دفاتر اداری باعث شده بیش از پیش به وسایل و ابزار به روزتر و مدرن تر نیاز باشد.یکی از این ابزارها که امروزه بسیار مورد توجه واقع شده است و بسیار استفاده قرار می گیرد و در عین حال به جرات می توان عنوان کرد که طرفداران زیادی پیدا کرده است، پارتیشن های اداری است. تفکیک و بخش بندی محیط های کاری با استفاده از پارتیشن بندی که در اشکال و مدل های مختلف عرضه می شوند و می توان به راحتی از ایده و سلیقه خود در ساخت و طراحی ان استفاده کرد، راهی بسیار مدرن و زیبا و نیز مقرون به صرفه می باشد که در این دهه های اخیر شاهد ان بوده ایم.