پارتیشن تکنولوژی رو به رشدی است که با خلاقیت و ایده پردازی بسیاری تلفیق شده است. از وسایلی بسیاری به عنوان پارتیشن می توان استفاده کرد. چوب، شیشه، فلز، مواد کاغذی و پارچه ای که توسط طراحان داخلی و متخصصان ساخت پارتیشن ساخته می شود یا به صورتی کاملا خلاقانه از وسایل دور ریختی شما برای این کار بهره می برند.

ام دی اف از جمله جنس های چوبی است که در ساخت پارتیشن های خانگی و به ویژه اداری از آن استفاده می شود. شیشه مات و براق نیز برای پارتیشن با ترکیبی از فلز یا چوب بسیار کاربرد دارد. فلز آلومینیوم نیز در پارتیشن ها به کار گرفته می شوند. از انواع شیشه ها، شیشه سکوریت به دلیل مقاوت بیشتری که در بین شیشه های معمولی دارد، طرفدار بیشتری برای استفاده در کاربردهای مختلف مانند پارتیشن بندی دارد. شیشه سکورین نه تنها در برابر ضرب خوردگش و شکستگی بلکه در برابر حرارت ایمنی بسیاری دارد. از این نمونه شیشه برای کاربردهایی بدون قاب فلزی یا چوبی نیز استفاده می گردد. بنابراین بدون ترکیب شیشه سکوریت با فلز و چوب هایی که به عنوان قاب بندی دور آن لحاظ می گردد، می توان از آن به عنوان یک پارتیشن ساده و شیک استفاده نمود. چنین پارتیشنی فضای داخلی را چندان دستخوش تغییر نمی کند و وحدت میان فضاهای تقسیم بندی شده را حفظ می کند.

پارتیشن در ادارات جنبه مجزا سازی و تفکیک سازی به جهت ایحاد نظم و تمرکز کارکنان می باشد. بخش بندی کارهای اداری مهمترین مزیت برای ایجاد تخصصی سازی کار پرسنل می باشد. به همین دلیل از پارتیشن هایی ساده و دوجداره با جنس های از شیشه، پوب و فلز این عمل صورت می پذیرد. در صورتی که در خانه پارتیشن یک دکوراتیو بسیار مهم در زیباسازی است. چه به لحاظ تفکیک و بخش بندی فضا باشد چه به لحاظ پوشاندن نقصی از خانه به کار گرفته شود. پارتیشن به علت سبک بودن و قابل حمل بودن می تواند ایجاد طرح هایی زیبا و متنو را در خانه ایجاد کند.