سلامی دوباره  به همه اعضای وبسایت تکنما پارتیشن ، امروز با یک مطلب جدید پیرامون انواع پارتیشن شیشه ای   درخدمتتون هستیم . میدانیم که به طور نسبی با انواع پارتیشن ها  آشنایی دارید . امروز قصد داریم تا با یک مطلب جدید در مورد انتخاب پارتیشن های شیشه ای برای محیط کار  را در اختیار شما بگذاریم .

مبانی انتخاب پارتیشن دوجداره و تک جداره شیشه ای برای محیط کاری

برای انتخاب و طراحی  ” پارتیشن ” مناسب در محیط کاری باید به یکسری از عوامل توجه نمود .اولا که طراح باید در نظر داشته باشد که هدف از طراحی پارتیشن چیست و اینکه دلیلی برای افزایش راندمان تولید و خدمات که همان میزان رضایتمندی مشتریان ، کارکنان و در نهایت  کارایی  بیشتر است ، اجرا گردد.  انتخاب پارتیشن مناسب  چه از نظر فرم و رنگ و چه از نظر تک یا دوجداره بودن مناسب آن در فضای کاری نقش سزایی دارد . پارتیشن اداری عموما به سازه ای گفته میشود که اولا قابلیت جابجایی راداشته و در ثانی جداکننده ای با قابلیت دیوارهای ثابت باشد .پارتیشن های اداری بر اساس کاربری مورد نیاز در فرمها و قابلیتهای مختلفی تولید می گردد .
در ابتدا فرق چندانی بین محل کار و زندگی وجود نداشت ولی باتوجه به پیشرفت تکنولوژی در تمامی زمینه ها نیاز به تقسیم بندی فضاهای کار شد و نیاز هر کار و فعالیت به فضای مخصوص به خود و با دیوار های ثابت کاربرد خود را از دست داد و یا به عبارتی جای خود را به دیوار های متحرک و مقاوم و بادوام  که امروزه به نام  پارتیشن  شناخته می شود ، داده است .

لزوم استفاده از پارتیشن اداری و انتخاب نوع و فرم مخصوص ومناسب برای هر فضای کاری را کاربری مورد نیاز ان کار و محیط ان کار شخص می نماید . پارتیشن اداری علاوه بر خاصیت جداکنندگی  دو یا چند فضا ، ایجاد اطاق و فضای جدیدی که دارند در تعیین میزان نور هر محیط هم نیز نقش داشته و تاثیر گذارند و می توانید میزان نور دهی آن را با بازشوها و میزان پنجره پارتیشن
تعیین نمود . معمولا قیمت گذاری پارتیشن ها بر اساس متریال مصرفی ، هزینه تولید و نیروهای نصب تعیین می شود . گذشته از شیوه و نحوه محاسبه قیمت پارتیشن ، ارزش معماری هر نوع پارتیشن می بایست تعیین کننده قیمت پارتیشن های شیشه ای ، اداری و ام دی اف باشد . به این معنی که قیمت پایین و یا بالای محصول  دلایل کافی برای  مقایسه قابلیت های متفاوت آن نمی باشد .بلکه در طراحی محصولات اداری باید به استانداردها ی ارتباطی و معماری و … توجه داشت ، چرا که مشتریان این استاندارد ها را از محیط کاری ما  می خواهند و باید در نظر داشت که محیط کاری متعلق به مشتری است و باید محیطی قابل قبول را برای مشتریان آماده نمود و در نهایت انتخاب محصولی استاندارد با رعایت قیمت مناسب میتواند ما را در ایجاد محیطی مناسب یاری رساند.