برای اجرای پارتیشن های دوجداره ابتدا باید اندازه و ابعاد ورق موردنظر را به اشکال مختلف درآورد که قرار است به کار رود تقسیم نمود و آن در ورق MDF برش داد و بعد از برش دادن ابعاد به  صورت پنل بندی ، درست نمودن قاب های ۸ سانتی جهت اصطلاحا پنجره ها، برش دادن تیرک ها و برش قید ها و در نهایت برش ابعاد درب موردنظر که می تواند به صورت تمام MDF و یا حتی به صورت قاب تمام ام دی اف در نظر گرفت.
بعد از برش و تقسیم بندی MDF ها جهت ساخت پارتیشن باید اندازه شیشه های مورد نظر را با توجه به کسر کردن اندازه قاب شیشه آن را به قاب چسباند و در کار استفاده نمود لازم به ذکر است اگر پرده کرکره و بومی برای کار سفارش داده شده بود باید آن را با توجه به اندازه مورد نظر سفارش داد.

%d8%af%d9%88%d8%ac%d8%af%d8%a7%d8%b1%d9%87-%d8%a7%d9%85-%d8%af%db%8c-%d8%a7%d9%81
توضیحات پارتیشن های دوجداره :
پارتیشن ها در ابعاد و اندازه های مختلف می باشند، که می تواند از عرض به اندازه : ۶۰، ۷۰، ۸۰، ۹۰ باشد که در بهترین حالت آن ۹۰ می باشد و در بزرگ ترین حالت از عرض آن را ۱۲۰ دز تظر می گیریم. اما ارتفاع از ۹۰ شروع می شود و می توان آن را تا ارتفاع سقف ۳٫۵ متر در نظر گرفت که در این صورت بدلیل داشتن ارتفاع زیاد با وجودحائل برای پارتیشن ایستادگی برایش ایجاد میکنیم.