امروزه طراحان معماری داخلی با بهره گیری از خلاقیت ماهرانه به شیوه هایی زیبا در طراحی داخلی دست یافته اند و از روش های متعددی استفاده می کنند. پارتیشن یکی از روش های تغییر دکوراسیون محسوب می شود و جنبه کاربردی بسیاری در طراحی داخلی خانه ایفا می کند. امروزه طراحان برای بخش بندی فضای خانه از پارتیشن بهره می گیرند و از طرح های مختلفی به عنوان پارتیشن استفاده می کنند. آکواریوم یکی از طراح های خلاقانه و بی نظیر برای پارتیشن است که جلوه بسیار زیبا و زنده ای به خانه می دهد. تعبیه آکواریوم به علت حساسیتی که وجود دارد، حتما باید توسط تیمی متخصص انجام پذیرد تا مشکلاتی از جهت نگهداری آن به وجود نیاید.

آکواریوم در قسمت های مختلفی از طراحی داخلی خانه می تواند استفاده شود و کاربرد آن به عنوان یک پارتیشن یا بخشی از یک پارتیشن جذابیت زیادی به طراحی پارتیشن می دهد. آکواریوم می تواند در در هر بخش از خانه یا محل کار مورد استفاده قرار گیرد. کافی است از یک تیم مجرب و حرفه ای در این زمینه مشورت بگیرید. طراحان داخلی با بررسی آشپزخانه و موقعیت قرار گیری اپن و کابینت ها به راحتی آکواریوم را وارد دکور آشپزخانه می کنند، یا با آن یک میز ناهار خوری شیک طراحی می کنند که سطح میز را از جنس کابینت یا شیشه های با ضخامت بسیار می سازند. آکواریوم را وارد اتاق خواب کنید و طراحی آن را با سرویس خواب همراه سازید. آکواریوم می تواند یا بخشی از یک کمد دیواری را اشغال کند. همچنین بالای شومینه ای که در پذیرایی یا نشیمن گاه طراحی کرده اید، استفاده از آکواریوم زیبایی خاص خود را به نمایش خواهد گذاشت.

حالا از همین آکواریوم یک تصور زیبا برای یک دیوار کشی بی نظیر در فضاسازی جدید خانه بهره بگیرید. برای استفاده از یک کمد یا دیواری از جنس چوب و شیشه به عنوان پارتیشن، قسمتی را به آکواریوم مزین کنید تا به آن جان ببخشید. همچنین منطقه ای که دچار نقص است را با یک اکواریوم پنهان کنید، جلوه آکواریوم با سنگ و جلبک های دریایی به اندازه ای زیبایی دارد که هر ببینده ای را مجذوب خودش می کند و طراوات شادابی به خانه می دهد.