ابزار مورد نیاز جهت نصب پارتیشن ها شامل : دلر برقی، دلر شارژی و دلر هملتی می باشد، عمود بر، دستگاه پمپ باد و ذستگاه تیلو پانچ اسمایپ به همراه جعبه ابزار کامل و متعلقات لازم دستگاه ها.
ابتدا باید پنل ها، قید ها و تبرک ها را از هم جدا کنیم و شروع به ساخت کنیم. قید های ۱۰ سانتی که برای ساخته شدن لت ها برش خورده است را به همراه تیرک های بلند PVC جدا کرده و آنها را با دستگاه اسکایپ و دلر شارژی  و پیچ به هم متصل می کنیم و پس از آن تیرک های بلند که دارای PVC می باشند به لت ها از کناره ها پیچ کرده و آن ها را به هم متصل می کنیم تا اسکلت کل شکل بگیرد. بعد از آن شروع به نصب کردن درب نموده تا درصورت لازم به علت جا به جا کردن رامت لت ها درب به آسانی در  جای خود قرار گیرد و آن را تنظیم نمود. پس از می توان شروع به بستن پنل نمود البته از قسمت پایین تا در صورت نیاز شیب زمین را پارتیشن بگیرم.

%d9%be%d8%a7%d8%b1%d8%aa%db%8c%d8%b4%d9%86-12

بعد از بستن پنل ها از قسمت پایین شروع به بستن قاب شیشه ها می کنیم که قاب شیشه ها حتما باید با شیشه ای که بر روی قاب بسته روی کار نصب شود و پس از بستن قاب ها میتوان پنل قسمت بالای قاب را روی شیشه ها در نظر گرفت و با پیچ اسکایپ یا میتوان از داخل به صورت گونیا پیچ کرد. بعد از اینکه نمای بیرونی کار را نصب کردیم می توانیم لت های پارتیشن را به زمین پیچ کرد و آنها را محکم ببندیم تا در صورت نیاز در زمان باز و بست درب لت های پارتیشن هیچ تکانی نخورد، بعد از بسته شدن نمای بیرونی کار می توانیم نمای پشت کار را به همان شکل بسته شدن نمای بیرونی دوباره تکرار کنیم.
پارتیشن های دوجداره به دلیل داشتن قطر ۱۳ سانتی توانایی ایستادگی رو خود را داراست به همین دلیل می توان این نوع پارتیشن را با دیوار های آجری، بتونی و گچی مقایسه کرد و به دلیل داشتن روکش های PVC طرح دار بر روی MDF ها این پارتیشن قطعا ظاهر شکیل تری نسبت به دیگر دیوار ها داراست و جالب این است که به خاطر وجود پنجره و MDF های آن پارتیشن را میتوان به صورت تمام ام دی اف و یا تمام شیشه کرد، البته این ها بستگی به نوع استفاده آن و کاربرد آن در محیط اداره، دفتر و یا حتی منزل افراد دارد.